top of page

Nový dopravní automobil dorazil do Kudlovic, na vůz z produkce firmy MOTO – TRUCK přispěli obci kraj

První, zcela nový, automobil rozšířil vozový park jednotky SDH Kudlovice. Na financování vozu v hodnotě 1 240 000 korun se, krom obce samotné, podílel částkou 350 000 korun Zlínský kraj a dotaci 450 000 korun poskytlo také generální ředitelství HZS ČR.

Devítimístný dopravní automobil, pro potřeby hasičů, dodala firma MOTO – TRUCK CZ. Do užívání bylo vozidlo jednotce předáno dne 23. 2. 2021.

V barevném odstínu RAL 3020 lakovaný Renault Master je poháněn naftovým agregátem o obsahu 2299 ccm a výkonu 110 kW. Šestistupňová manuální převodovka přenáší hnací sílu na kola přední nápravy.

Vozidlo bez pochozí plošiny dosahuje, v nejvyšším bodě, výšky 2600 mm a délky 5700 mm, včetně tažného zařízení.

Uvnitř vozidla nalezneme 9 sedadel, přičemž je třetí řada sedadel pevná, vybavená výsuvnými přepravkami z lehkých kovů, zatímco druhá řada sedadel umožňuje svou konstrukcí orientaci sedadel jak po, tak i proti směru jízdy, či jejich úplně vyjmutí.

Pro spojení slouží analogová vozidlová radiostanice Motorola DM2600e a dvojice ručních radiostanic Motorola DP1400. Povinnou výbavu doplňují dvě ruční svítilny Survivor LED ATEX výrobce Streamlight a ruční vyprošťovací nástroj typu Hooligan, výrobce Paratech. Samozřejmostí jsou přenosné hasicí přístroje, dva kloubové požární světlomety na 12V, lékárnička velikosti III. v batohu, či vytyčovací páska.

Dva vodorovně výsuvné prvky, v nákladovém prostoru, umožňují uložení nákladu či evakuačních zavazadel, přičemž každý z nich má nosnost 200 kg. Zadní náprava vozidla je doplněna pomocným vzduchovým odpružením, které zvyšuje jízdní komfort osádky.

Vnější osvětlení vozu obstarávají po stranách umístěná světla v provedení LED a nad zadními dveřmi umístěný LED reflektor. Prostor osádky osvětlují manuálně ovládaná světla v provedení LED, zatímco osvětlení nákladového prostoru se spouští automaticky po otevření zadních dveří.


zdroj: www.pozary.cz


bottom of page