top of page

Kudlovický zpravodaj 01/2021

Zdravím Vás, súsedi.


Eště než sa nám přehúpl nový rok, fúkl větr na dolině a stromisko lehlo do cesty. Sakra, zdá sa mně, že pokaždé začínám stejně, zase větr, zase strom přes cestu. Ale tož co naplat, když je hlina v lesi podmáčaná a stromom uhnívajú kořeně. Na smrky už sa stačí enem blbě podívat a letí. Tož dávajte pozor, až v létě polezete na hřiby. Z kraja roka vždycky bývá výroční schůza. Letos zme si řády neudělovali a po štamprli zme si dali distančně – onlajn. Ale zesumírovali zme si všecky loňské zásahy a mosím nás pochválit. Sedmnáckrát húkalo nad obecňákem, nejvíc v říjnu, nejčastěji v úterý a hlavně skrz spadené stromy. Všecko to najdete na našem fejsbůčku. Na konci ledna nám starostka nadělila dárek. Veliký batoh plný obvazů, náplastí a aj iných inštrumentů, keré snáď nebude nikdy potřeba. Ale je dobré vědět, že když si omylem lapnete na šporhélt, tož vám tu postihnutú dolní část zad a horní část noh, máme čím ofačovat.

A aby zme to měli kam napchat, tož nám dovezli konečně to nové auto. Sláva to byla veliká, šak je to poprvé co zme dostali nové auto. Dali nám naňho z Generálního ředitelství HZS a Zlínského kraja – 750.000,- a 490.000,- přihodila obec. A tož pěkně děkujeme. Veřejné předváďání ale bude, až sa planeta otřepe z koronáča. Tajak každé jaro, tož aj letos ste pod kolňú našli hromady železa. Odvézli zme ho aj ze starýma ledničkama (zas ste jich nechali prázdné) a televizama, keré už nedovedly ukázat ani titulky z Ulice. Kanály sa takéj nepřestaly ucpávat a tož zme v březnu nasadili „krtka“ do trubek v baráku na návsi. To už sa blížily velikonoce a protože nás vláda nechtěla nechat zrúbat pomály ani vlastní roby, natož súsedky, udělali zme Vám potěšení aspoň pro oči. Nechali zme u mosta rozkvést Pomlázkovník, snáď sa vám líbil. Neenom velikonoce sa opakujú každé jaro. Aj STK je pravidelné jak výměna ministrů. Naša Kateřina prošla po loňskéj ozdravnéj kúře bez ztráty kytičky. Šak enom dobře, protože stromy padajú a výjezdů přibývá.


Tož tak u hasičů…Comments


bottom of page