top of page

Kudlovice a blízké okolí získalo z Nadace Agrofert AED

Po dopravním automobilu přibyla do naší výbavy pro naši lokalitu velmi důležitá věc. Jedná se o AED (Automatizovaný Externí Defibrilátor) LifePak 1000. Je to přístroj, který pokud je dostupný, tvoří nedílnou součást základní resuscitace.


Proč je tento defibrilátor tak důležitý v naší lokalitě? Místní jistě vědí, jak problematické jsou závory v Huštěnovicích, ale především v Babicích. Záchranná služba z Uherského Hradiště má do Kudlovic dojezdové časy kolem 15 - 20 minut, ale to jen v případě, jsou-li závory zvednuté a nejede vlak. V případě, jde-li o život, jde také o vteřiny, a když jsou závory dole a čeká se na vlak, tak je dalších 15 minut pro záchranu života příliš mnoho.

Proto by mělo naše AED výrazně vylepšit dojezdové časy nejen do Kudlovic a na Dolinu, ale také do Sušic, Traplic, Košíků a Jankovic. Pořízení AED “na naší” straně už bylo také velmi kladně hodnoceno na zdravotní záchranné službě v Uherském Hradišti.


A na kolik zachráněné životy přijdou? Celková částka AED je 60 950,- Kč. Největší podíl v hodnotě 40 000,- Kč zaplatila Nadace Agrofert, zbylých 15 660,- Kč zaplatil Sbor dobrovolných hasičů Kudlovice. Obec Kudlovice doplatila dalších 5 290,- Kč za elektrody určené pro děti.


Při poslední předávce proběhlo také zároveň prvotní seznámení s přístrojem AED a jak s ním postupovat u zraněné osoby. Podrobnější proškolení jednotky včetně ukázek proběhne záchrannou službou v několika dalších dnech.

Pomoci můžete i Vy sami nainstalováním mobilní aplikace Záchranka. Aplikace Vám v případě nouze dokáže poradit jak postupovat u zraněné osoby. Hlavní prioritou aplikace je vytočení telefonního čísla 155, při kterém operační obdrží Vaši přesnou polohu, a v případě, že nevíte jak postupovat při první pomoci, Vás operační povede jednotlivými kroky a to nejen hlasově, ale může hlavně pro neslyšící i obrazově.


Proto Vás ještě jednou prosíme, neparkujte před vraty! Dodnes šlo převážně o majetkové škody napáchané ohněm, pádem stromu, nebo třeba vytopeným domem. Teď už půjde i o životy a ty vrátit zpět nejdou. Děkujeme.


Comentarios


bottom of page