top of page

Je tady jaro a s tím opět přibývá požárů travního porostu

Varujeme před vypalováním trávy a pálením přírodního odpadu při jarním úklidu zahrad. Plošné vypalování trávy a porostů je sice zakázáno třemi zákony, ale přesto požárů, které jsou při zahradním úklidu na jaře, přibývá.


Nicméně po úklidu zahrady je spalovaní trávy či klestí za dodržení stanovených podmínek a pravidel možné. Mimo jiné je nutné, aby hromada klestí byla tak velká, aby shořela v době, kdy je na místě dozor. Místo pro pálení musí být izolováno od hořlavých materiálů a musí být dostatečně daleko od obytných nebo hospodářských objektů. Při náhlém zhoršení počasí nebo silném větru je nutné oheň ihned uhasit a dohlížet na něj musí lidé starší 18 let.


Pálení a nebo třeba i táborák je dobré zaregistrovat do evidence pálení. Důvod je jednoduchý, při nahlášení požáru v dané lokalitě bude osoba na operačním středisku nejprve kontaktovat vás a ověřovat případný požár. Proto se vám nemůže stát, že za vámi dorazí několik hasičských cisteren a nebude vám hrozit pokuta za příjezd hasičů.


Evidovat pálení můžete zde: https://paleni.izscr.cz/


Comments


bottom of page