top of page

Druhá účast na Retromestečku

Máme za sebou druhý zúčastněný ročník Retroměstečka v Pardubicích. Oproti loňsku jsme se tentokrát zúčastnili v počtu 5 a půl člověka a další 4 dorazili v sobotu. A jaké to bylo? Bylo to opět boží. Počasí si sice v sobotu hrálo na apríl, ale naštěstí teplota se držela kolem 20 stupňů a 15 minutové přeháňky se daly vydržet. Loňský černý puntík, který pořadatelé měli letos smazali a jídla a hlavně výběr jídla bylo až až a letošní ročník prakticky chybu neměl.

Loni jsme byly vůbec první, kteří se zúčastnili s tímto typem Pragy V3S CAS16, ale letos jste mohli vidět hned dvě. Ta druhá dorazila z Nezdenic (tedy ze stejného okresu Uherské Hradiště a také po vlastní ose) a prakticky hned si získaly "přezdívku" dvojčata.

V odpoledních hodinách přišla nabídka, zda bychom nepomohli "krmit" hasičskou fontánu vodou. Bez dlouhého váhání jsme nabídku přijali a kolem 6 hodiny večer obě "Vejtřasky" vyrazili plnit vodu na předem určené místo. Bohužel v průběhu fontány (tu jste mohli živě sledovat na našem facebooku) se vyskytla chyba mezi DJ pultem a fontánou a zahrála pouze jedna doprovodná písnička, ale opět se ukázalo, že hasiči jsou jedna rodina, když se v části s hasičskou technikou improvizovaně rozblikaly majáky a zbytek fontány byl za doprovodu hasičských sirén.


Věříme že jubilejní 10tý ročník bude a už teď se moc těšíme.


bottom of page